Вакарчук Святослав, лідер рок-гурту "Океан Ельзи"

 

Вакарчук Святослав, лідер рок-гурту "Океан Ельзи"

вокаліст - м. ЛьвівБіографія і творчість

Святосла́в Іва́нович Вакарчу́к (* 14 травня 1975, Мукачеве, Закарпатська область) — український музикант, вокаліст, лідер рок-гурту «Океан Ельзи», народний депутат України 6-го скликання (від 2007 до 2008). Кандидат фізико-математичних наук (2009).

  Життєпис

Народився у сім'ї львівського професора фізики Івана Вакарчука. Закінчив львівську школу № 4 (з поглибленим вивченням англійської мови) зі срібною медаллю. Два роки займався у музичній школі за класом скрипки, паралельно навчаючись грі на баяні. У шкільні роки брав участь у КВК, створенні шкільного театру, активно займався баскетболом. У 1990 році, після падіння «залізної завіси» Святослав здійснив поїздку до Канади (за міжнародним обміном учні зі США і Канади певний час проживали в Україні, а українські їхали туди), звідки привіз велику колекцію касет і записів рок-музики.

19911996 — навчався на фізичному факультеті Львівського університету (спеціалізація — теоретична фізика). Друга вища освіта — економіст-міжнародник. 1996 — вступив в аспірантуру на кафедрі теоретичної фізики того ж університету.

Гурт «Океан Ельзи», завдяки творчості якого Святослав Вакарчук став відомим співаком та композитором, було створено 1994 року. Святослав став не тільки організатором гурту, але й автором переважної більшості текстів та музики й незмінним лідером «Океану Ельзи». Після закінчення університету Вакарчук міг продовжувати навчання за кордоном, але натомість вибрав музичну кар'єру. Гурт до того часу вдало виступив на кількох фестивалях, й Святослав разом з ним поїхав до Києва записувати дебютну платівку («Там, де нас нема», 1998).

Після відходу учасників гурту, які грали разом ще з середини 1990-х, Святослав пише пісню «Дякую». Альбом «Ґлорія» (2005) було записано вже у новому складі «Океану Ельзи».

Слухачі помічали певну схожість Вакарчука з культовим Джимом Моррісоном — захриплий вокал, експресивність на сцені та вигляд типової рок-зірки — кумира молоді.[1]

4 листопада 2008 року у Національному академічному драматичному театрі ім. Івана Франка відбувся концерт-презентація нового музичного проекту Святослава Вакарчука «Вночі». На концерті було представлено 11 композицій, які увійшли до однойменного альбому, що складається з різноманітних за жанром, переважно джазових, пісень.[2][3]

Одружений з 2007 року. Його обранницею є дизайнер та багатолітній офіційний стиліст «Океану Ельзи» Ляля Фонарьова. Дату виходу альбому «Міра», 25 квітня, вибрано, бо саме ця дата є днем народження Лялі.[4]

Влітку 2009 року захистив дисертацію на звання кандидата фізико-математичних наук в Інституті фізики конденсованих систем НАН України. Тема роботи — «Суперсиметрія електрона в магнітному полі»[5]. Праця над роботою йшла вже багато років, але через постійну зайнятість завершити її вдалося лише 2009-го. Раніше один з альбомів «Океану Ельзи» був названий «Суперсиметрія», а одна з пісень альбому має назву «Susy», що є абревіатурою від supersymmetry.

Вільно говорить польською та англійською.

За оцінкою тижневика «Кореспондент», Святослав Вакарчук входить до першої сотні найвпливовіших і найвідоміших людей в Україні.

 

  Інтереси

Цікавиться японською культурою та буддизмом. Серед письменників виділяє, наприклад, Сергія Жадана, Марії Матіос, Любка Дереша, Юрія Андруховича,[6] Юкіо Місіма і Харукі Муракамі. Музичними кумирами вважає, насамперед, легендарних «Бітлз», а також рок-гурти «Роллінґ Стоунз», «Пінк Флойд» і «Квін». Дружить із російською співачкою Земфірою. Колись на концертах Вакарчук присвячував їй пісню «Етюд» з платівки «Янанебібув». Коли росіянка мала концерт у Києві 5 березня 2008 року, то заспівала композицію «Океану Ельзи» «Відпусти», а вокаліст гурту потім піднявся на сцену до Земфіри[7].

 

[ред.] Громадська позиція

На виборах 1999 виступав із низкою інших співаків у промотурі на підтримку Леоніда Кучми як кандидата у Президенти. На виборах 2004 року активно підтримував на той момент опозиційного лідера Віктора Ющенка. Святослав Вакарчук був активним учасником Помаранчевої революції, виступав на концертах на підтримку Віктора Ющенка на Майдані Незалежності разом з Русланою, Олегом Скрипкою та іншими музикантами і співаками. Святослав Вакарчук як посол доброї волі Програми Розвитку ООН для молоді в Україні бере участь у багатьох соціальних та культурних проектах.

Після виходу «Глорії» у 2005 році, де почали з'являтися певні соціально-політичні уривки та філософські запитання, стає послом доброї волі ООН в Україні. Проводить зустрічі із студентами по всій Україні.

Всі кошти, отримані від продажу синґлу «Веселі, брате, часи настали... (сингл)» (2006), було призначено для дитячого будинку в місті Макіївка.

У парламентських виборах 2006 відкрито не підтримує жодну з політичних сил. Коли після простою та політичної кризи-2007 було ухвалено рішення провести позачергові вибори до Верховної Ради, то співак увійшов до списку пропрезидентської «Нашої Україна-Народної самооборони». Водночас він не є членом жодної політичної партії.

Після початку чергового етапу політичної кризи в Україні, 11 вересня 2008 р. співак зняв з себе повноваження депутата.[8] Верховна Рада прийняла складання повноважень нардепа 16 грудня 2008 року.

« Знав, що у Верховній Раді відбуваються складні політичні процеси. Але те, що робиться в цьому скликанні, є боротьбою заради боротьби — й усе [9]  »

На початку 2007 року ініціював соціальний проект «Книга творить Людину», який мав привернути увагу суспільства до теперішньої ситуації у країні, де люди не надто прагнуть інтелектуально збагачуватись.[10] З'явилися рекламні постери і ролики на телебаченні. У телеролику використано музику пісні «Вулиця (може все не так)» з альбому «Модель».

Заснував благодійний фонд «Люди Майбутнього».[11]

[ред.] Цікаві факти

  • Саме він написав пісню «Він чекає на неї», виконанням якої відомий Олександр Пономарьов.[12] Цю пісню «Океан Ельзи» грав у рамках концертної програми «Тихий Океан» на поч. 2004 року.
  • Святослав Вакарчук свого часу під час одного з чатів (на М1) сказав, що є амбідекстром, тобто особою, яка однаково добре володіє правою та лівою рукою.[13]
  • Зріст Вакарчука — 176 см.

 Сольні альбоми

 Див. також

 Посилання

Commons
ВікіСховище має мультимедійні дані за темою:

[ред.] Примітки

 

(Російська версія біографії Святослава Вакарчука також варта перегляду, тому що популярність в Росії є важливою якістю цього видатного виконавця з України)

 

Родился 14 мая 1975 года в Мукачево в семье физика, будущего ректора Львовского университета и министра образования Украины Ивана Вакарчука.

Закончил львовскую школу № 4 (с углублённым изучением английского языка) с серебряной медалью. Два года занимался в музыкальной школе по классу скрипки, параллельно изучая игру на баяне.

В школьные годы принимал участие в КВН, создании школьного театра, активно занимался баскетболом.

1991—1996 — учился на физическом факультете Львовского университета (специализация — теоретическая физика). Второе высшее образование — экономист-международник.

1996 — поступил в аспирантуру на кафедру теоретической физики того же университета. Тема кандидатской диссертации — «Суперсимметрия электронов в магнитном поле» (позже один из альбомов С. Вакарчук назвал «Суперсимметрия», а одну из песен — «Susy» (аббревиатура от SUperSYmmetry).

Группа «Океан Ельзи», благодаря творчеству которой С. Вакарчук стал известным (он является автором большинства текстов и музыки), была создана в 1994 году. После окончания университета Вакарчук мог продолжать учёбу за границей, но все-таки выбрал карьеру музыканта. Группа удачно выступила на нескольких фестивалях и Святослав вместе с «О. Е.» поехал в Киев записывать дебютный диск («Там, де нас нема», 1998).

Он был активным участником Оранжевой революции, когда постоянно проводил выступления на Майдане, на сцене. Святослав Вакарчук как посол доброй воли Программы развития ООН для молодежи на Украине принимает участие во многих социальных и культурных проектах. Отдельно следует заметить, что все деньги, полученные от продаж сингла «Веселые, братья, времена настали…» были направлены для детского дома в городе Макеевка.

Увлекается японской культурой. Любимые писатели — Юкио Мисима и Харуки Мураками. Среди украинских прозаиков выделяет стиль харьковчанина Сергея Жадана и раннюю прозу Юрия Андруховича. Музыкальными кумирами считает, в первую очередь, легендарных «Beatles», а также рок-группы «Rolling Stones», «Pink Floyd» и «Queen»

По оценке еженедельника «Корреспондент», Святослав Вакарчук входит в первую сотню влиятельнейших и известнейших людей на Украине.

В 2008 году выпустил сольный альбом «Вночі», записанный вместе с музыкантами Океана Ельзи и приглашёнными музыкантами.

В 2010 году выпустил новый, седьмой по счету, альбом - Dolce Vita, с которым обьездил в рамках промо-тура Европу, Азию и Северную Америку. [1]

[править] Гражданская позиция

Святослав Вакарчук.jpg

На выборах 1999 выступал с некоторыми другими артистами в туре на поддержку Кучмы как кандидата в Президенты. На выборах 2004 года активно поддерживал на тот момент оппозиционного лидера Виктора Ющенко. Святослав Вакарчук был активным участником Оранжевой революции, выступал на концертах в поддержку Виктора Ющенко на Майдане Незалежности вместе с Русланой, Олегом Скрипкой и другими музыкантами и певцами. Святослав Вакарчук как посол доброй воли Программы развития ООН для молодёжи на Украине принимает участие в многих социальных и культурных проектах.

С ноября 2007 года избран народным депутатом Украины по спискам Блока «Наша Украина — Народная самооборона».

11 сентября 2008 года Святослав Вакарчук сообщил, что подал заявление о сложении полномочий народного депутата Украины. 16 декабря 2008 года Верховная Рада Украины досрочно прекратила его депутатские полномочия[2].

[править] Интересные факты

  • В свое время в одном из чатов на телеканале М1 сказал, что является амбидекстром, то есть человеком, который одинаково хорошо владеет правой и левой рукой.[3] В личном общении после концерта в Ставрополе 14 апреля 2010 года уточнил, что эта особенность касается только его умения одинаково хорошо писать обеими руками.
  • Святослав является победителем новогоднего выпуска (2004 г.) украинской версии игры «Кто хочет стать миллионером?»

 

Святослав Вакарчук підвів підсумки 2010 року в ексклюзивному інтерв'ю

Лідер компанії "Океан Эльзы" Святослав Вакарчук - один з "іменинників" Року Кролика або Кота : 14 травня популярний український виконавець святкуватиме свій 36-ою день народження.

На питання "Чого чекаєте від 2011 року"? Святослав, викроївши трохи часу в цей період між святами, відповів альтруистически: "Сподіваюся, Рік Кота принесе удачу і затишок не лише тим, хто народився в цей рік, а і усім іншим".

- Вірите в гороскопи? - продовжила я "зоряну" тему.
- Вірю в інші речі, а не в гороскопи. Проте, признаюся, знаходжу в собі деякі характеристики, якими астрологи наділяють людей, що народилися цього року. Отже, ймовірно, щось таки в гороскопах є.

- Де і з ким зустріли 2011 рік?
- В Новорічну ніч був удома, разом з сім'єю. Цього року після більше 100-концертного туру саме таке святкування Нового року було для мене найкращим.

- Якщо озирнутися, задоволені роком, який пройшов? Яким він був для Вас?
- Це був складний важкий і в той же час дуже результативний рік. У березні 2010-го ми випустили новий, сьомий по рахунку, альбом - Dolce Vita. Презентували його в трьох частинах світу - в Європі, Азії і Північній Америці. За дев'ять місяців "Океан Эльзы" зіграв сто концертів тільки у рамках туру. При цьому були і інші виступи. Наш клавишник Милош склав в Google map карту "Dolce Vita туру". Загальний кілометраж - 89 711 кілометрів! Побачивши такі цифри, самі були уражені. Це ж більше, ніж два повні оберти навколо екватора Землі! Цей найбільший по масштабах і географією тур "Океану Эльзы" став для усієї нашої команди найбільшою подією 2010 року.

- А розчарувань минулий рік не приніс?
- З розчаруваннями нам повезло - їх не було. Ну, майже. Трохи шкода, що не встигли повезти Dolce Vita в Західну Європу. Нам на це просто не вистачило часу.

- Який присмак залишився після сотні відіграних у рамках "Dolce Vita - Тур" концертів?
- Присмак - фантастичний! Мало що може порівнятися з тим несамовитим обміном енергетикою з людьми, які прийшли на твій концерт. Вони співають разом з тобою! Хіба таке можливо не любити?

- Що в таких масштабних гастролях було найважчим?
- найскладнішим була дорога, подолання відстаней. Особливо виснажливими були тривалі перельоти - в Америці або східніше. Коли мандруєш між тимчасовими поясами. На Далекому Сході взагалі єдиним транспортним засобом є літаки. І коли у тебе концерти два-три дні підряд, таке пересування з міста в місто надзвичайно виснажує. Усі ми, без виключення мали розбіжність ритму людини з денним ритмом. Спочатку не спиш до середини ночі. Потім прокидаєшся в п'ять ранку. Потім спиш дві години. А потім не можеш взагалі заснути. Для організму людини це неабиякий стрес.

- Читала що у вашого клавишника Милоша Елича виникли непередбачені візові проблеми.
- Було таке. Його дуже довго перевіряли в посольстві США. Отже перші чотири концерти в Північній Америці ми грали учотирьох - так, як в старі часи без клавіш. На деяких піснях я сам сідав за клавішні. А для мене, зізнаюся, це було досить непросто. Давненько я не сидів за піаніно.

- Були в турі пам'ятні концерти?
- не Можна так прямо визначити: ось цей концерт - красивий, а цей - посередній. Але були такі концерти, які запам'ятаються надовго. Наприклад, фінальний концерт туру - 3 грудня в Києві. Він уразив нас подарунком, який підготували наші глядачі. Таких флешь-мобов у нас ніколи не було! А головне - ми, музиканти групи нічого не знали навіть про їх підготовку. І коли на "Фіалках" в залі нібито нізвідки не виникли сотні повітряних кульок - це було щось фантастичне. Незрівнянне ні з чим видовище! А потім десятки прапорів і сотні жовто-синіх стрічок на пісні "Небо над Дніпром"! Вдячні нашим фан-группе "Невидима сім'я", яка узяла на себе левову частину організації такого сюрпризу і подарувала нам ці спогади. Цей концерт був незвичним ще і тим, що половину трек-листа склали ми, а половину - наші прихильники. Вони протягом місяця голосували на нашому сайті за ті пісні, які хотіли б почути того вечора. Вибрати могли з усіх альбомів "Океану Эльзы".

- продовжуватимете музичні експерименти в напрямі "Вночі"?
- Так. Не упевнений, що це буде продовження саме "Вночі", але мої нові сольні музичні проекти точно будуть.

- На каналі М2 наштовхнулася на ваш кліп на пісню "На лінії вогню". Цей канал має спеціалізацію - "Естрада". Як вам така нова для "ОЭ" класифікація?.
- Це питання - не до мене. Поцікавтеся у програмних директорів М2.

- Після виснажливого "Dolce Vita - Туру" потребуєте творчого відпустці, паузі? Як поновлюватимете енергетичний запас?
- Книги, фільми подорожі. Зараз найбільше моє бажання - отримати хоч би десять днів тихого, спокійного відпочинку - під шепіт хвиль, в гамаку, з книжкою в руках.

Святослав Вакарчук народився 14 травня 1975 р. в Мукачеве. Дитинство і юність пройшли у Львові. У 1991-1996 роках вчився на фізичному факультеті Львівського університету ім. І. Франко (спеціалізація - теоретична фізика). Кандидат фізико-математичних наук (2009 р.; тема дисертації - "Суперсиметрія электроная в магнітному полі"). Має співак і друга вища освіта - економіст-міжнародник. Колектив "Океан Эльзы", незмінним лідером якого є Святослав Вакарчук, створений 1994 р. В активі команди - сім альбомів. Сольний проект Вакарчука - "Вночі". Був народним депутатом України 6-го скликання. Володіє польською і англійською мовами. Засновник благодійного фонду "Люди Майбутнього".
Друга половинка Славка Вакарчука - відомий дизайнер, стиліст, фотограф Ляля Фонарева.

 Создан 16 фев 2011  Комментарии       
Всего 1, последний 3 года назад
--- 26 ноя 2015 ответить
прррррррррррррррррррррррррррррривет
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником