Шіт Тарас, Заслужений діяч естрадного мистецтва України, голова АДЕМУ ЛОВ

 

Шіт Тарас, Заслужений діяч естрадного мистецтва України, голова АДЕМУ ЛОВ

балетмейстер, організатор концертів і фестивалів - м.ЛьвівБіографія і творчість

 

Шіт Тарас Романович народився 8 квітня 1968 року у м.Львові.
Освіта вища: Київський національний університет культури і мистецтва - диплом з відзнакою.
З 1991 року провідний методист Львівського державного обласного центру народної творчості і культурно-освітньої роботи
З 1994 року заступник голови, а з 2006 року - голова Львівського обласного відділення Асоціації діячів естрадного мистецтва України (ЛОВ АДЕМУ).
2005 року - засновник Львівського обласного відділення Національної хореографічної спілки України, віце-президент Української ради танцю, дійсний член об'єднання професійних вчителів танцю Великобританії, почесний дійсний член Ліги танцю та спортивного танцю Грузії та асоціації танцю м.Тергумуриш в Румунії.
З 1996 року регулярно робить постановки у театрах, викладає у Львівській державній музичній академії, а з 2008 року викладає у Вищій школі ім. Станіслава Сташіца м.Кельце (Республіка Польща).
З 2010 року є позаштатний радник голови Львівської обласної державної адміністрації з питань культури.
Організатор та головний балетмейстер, а також член журі міжнародних та всеукраїнських фестивалів та свят.
В 2011 році присвоєно почесне звання - Заслужений діяч естрадного мистецтва України.

З 2011 р. - доцент кафедри акторської майстерності та хореографії Львівського національного університету ім. Івана Франка.

Тарас Шіт

Українська Рада Танцю

 

ДЕСЯТЬ РОКІВ НАПОЛЕГЛИВОЇ ПРАЦІ, І ВИ - ЧЕМПІОН!

 

Мабуть, кожен з нас мріяв у дитинстві стати «зіркою». Для здійснення своєї мрії Марічка ГРИГОРІЙЧУК і Тарас ШІТ обрали важкий шлях - бальні танці. Нині вони - чемпіони України.

- Яке місце у вашому житті займають бальні танці?

- Марічка: Я - професійний художник, член Спілки з 1993 року, та все ж бальним танцям віддаю дуже багато сили й енергії.

- Тарас: Напевне - основне, оскільки весь вільний час займаюся танцями.

- Бальні танці - це хобі чи професія?

- Це наша професія. Ми є тренерами Української Ради Танцю. Тренуємо пари, котрі беруть участь у нових програмах щодо навчання дітей та молоді бального танцю. її задумали в УРТ (зокрема, ми безпосередньо є одними з її творців), яка створена на основі зразка з Великобританії. В таких країнах, як Великобританія, Німеччина, вже давно проводять тести з бального танцю, тому ми вирішили запровадити таке ж у себе, розробивши програму на основі світових досягнень. Ми є екзаменаторами Української ради танцю. Але перед тим, як ними стати, теж складали іспити (тільки викладачів) у великобританській танцювальній організації. Відповідно, ми представлятимемо Україну на чемпіонатах Європи і світу як пара, що підготувала танцювальне шоу з латиноамериканської програми.

З чого розпочалася ваша популярність?

- Тарас: Ми починали так само, як і учні нашої студії, - з танцювальної школи. Прагнули просто навчитися гарно рухатися, танцювати для себе. Я, зокрема, прийшов у танцювальну студію в 17 років. Як бачите, за 12 літ досяг певних успіхів.

- Марічка: Почалося усе з конкурсів, що проходили у Львові, потім - участь у міжміських, республіканських.

- Чи не торкнулася вас «зоряна хвороба»?

- Марічка:  Ні (сміється).

- Тарас: Ні, для неї навіть і підстав нема. Чемпіони України - це тільки краплина в морі. Потрібно наполегливо працювати, аби досягти певних значних успіхів, бо талановитих танцюристів чимало. Саме у праці - секрет успіху.

Розмовляла Ірина КИРИЧЕНКО.

(Газета "Молода Галичина" №58(7385)/27.05.1997р.)

 

 

«Містерія Dance» у Львові окупували народні танцювальні колективи

 

Із понад 80 колективів Західної України, які зареєструвалися для участі у танцювальному конкурсі у Львові, більшість - це народні колективи. До речі, ця тенденція характерна лише для Західного регіону України. У Дніпропетровську для участі у фестивалі зареєструвалося переважно колективи, які займаються сучасними танцями, - розповіла сьогодні, 29 лютого, під час прес-конференції щодо проведення у Львові 1 туру фестивалю «Містерія Dance» продюсер фестивалю Марія Терехова.За її словами, найчисельнішою віковою категорією учасників, які танцюватимуть у Львові є діти 10-13 років, таких колективів набралося аж 30. Учасниками можуть стати діти віком від 6 до 23 років. Журі, яке оцінюватиме майстерність молодих талантів, привезли із Києва, "щоб все було максимально об’єктивно".

У львівському Палаці культури ім.Гната Хоткевича сьогодні, 29 лютого, та завтра, 1 березня, мешканці міста матимуть змогу спостерігати за 1 туром фестивалю «Містерія Dance», на якому визначатимуть найкращі танцювальні колективи західного регіону України (Львівська, Закарпатська, Івано-Франківська, Чернівецька, Тернопільська, Хмельницька, Рівненська та Волинська області). Ті, хто займе перше місце у чотирьох вікових категорія, візьмуть участь у фінальному гала-концерті, який відбудеться у Києві 16 - 18 квітня. Про це 29 лютого під час прес-конференції повідомила продюсер фестивалю Марія Терехова.
За її словами, після Львова відбіркові концерти пройдуть в Одесі, Чернігові та Дніпропетровську, а у фінальному концерті в Києві до переможців українських танцювальних колективів долучаться їх колеги з Росії, Польщі, Білорусії, Болгарії, Вірменії.
«Ми вже вдруге організовуємо цей соціальний проект, а головна його мета - це культурне дозвілля для молоді. Крім того, діти зможуть реалізувати себе у хореографії. Участь всіх танцювальних колективів у нашому фестивалі є безкоштовною. Хочу зазначити, щоб провести конкурси у по Україні потрібно затратити на організацію як мінімум 30 тис. грн. у кожному з чотирьох міст», - розповіла Марія Терехова.
Як зазначив, голова Львівського обласного відділення творчої спілки «Асоціація діячів естрадного мистецтва України» Тарас Шіт, Львівська міська рада виділила 10 тис. грн. для проведення танцювального конкурсу «Містерія Dance» у Львові.

 

http://zik.com.ua/ua/news/2008/02/29/128033

 

 

Збори Хореографічної Спілки України      

28 січня 2004 року у приміщенні Центру творчості дітей та юнацтва Галичини (ЦТДЮГ), що на Погулянці, відбулися перші зареєстровані збори членів Хореографічної Спілки України. На збори були запрошені  не тільки члени Спілки, а і керівники хореографічних колективів Львівщини (системи культури та освіти).
    Із вступним словом та привітанням виступив голова Спілки заслужений працівник культури України п. Побєда Харісов. Далі обраний голова зборів Тарас Шіт надав слово директору Центру народної творчості Львівщини кандидату педагогічних наук п. Роману Березі, який у своєму виступі розповів про підготовку до Всеукраїнського фестивалю „Веселкова Терпсихора”, що проходитиме у Києві. Він звернув особливу увагу на те, що багато колективів художньої самодіяльності області додали нові твори у танцювальний репертуар.  З приємністю відзначив зразковий танцювальний ансамбль „Полунична” (керівник Н. Добинда). У танцювальних номерах колективу є оригінальна фантазія, свіжа думка, нова лексика і т. ін. Також говорив про „дешеві” фонограми до танців у багатьох колективів області, про гігантоманію деяких керівників. „Совєтський” час минув і ми повинні повернутися обличчям до фольклору і по-новому детально вивчати і пропагувати свій рідний танець.
 Цього року у Львівській опері в листопаді-грудні проходитиме звіт аматорських колективів області присвячений Різдв’яній тематиці. У першому відділі будуть виступати усі жанри мистецтва окрім хореографії. У другому відділі – хореографічні колективі покажуть свої твори на ту ж тематику (вітання малого Ісуса етнічними групами українців) і т. ін.
    Зі звітною доповіддю виступив голова спілки П.Харісов. Він довів до відома усіх присутніх, що Хореографічна Спілка України вже зареєстрована в Міністерстві юстиції і стала нарівні із такими як Спілки художників, композиторів, журналістів, кінематографів,  письменників і т.д.
    Минулого року проведено Всеукраїнський фестиваль народної хореографії ім. П.Вірського. Лауреатами фестивалю стали львівські колективи: заслужений ансамбль танцю України „Юність” (художній керівник нар. арт. України М. Ванівський), зразковий вокально-хореографічний ансамбль „Сонечко” (художній керівник засл. прац. культ. України М.Горностай).
    Проведено обласний семінар з вивчення народної хореографії Полісся, що проводив професор кафедри хореографії Рівненського гуманітарного університету п. Марущак. .....
    Обрано правління Спілки. Обов’язки між членами правління розподілили так:
1.    Харісов П.С. – голова спілки
2.    Шіт Т.Р. – перший заступник
3.    Коломич З.Ф. – заступник, відповідальний за ансамблі танцю
4.    Голдрич О.С. – відповідальний за ансамблі пісні і танцю
5.    Вартовник В.О. – відповідальна за дитячі хореографічні колективи
6.    Бутинець Е.Й. – відповідальний за бальні та естрадні танцювальні   колективи.
       Між членами правління також закріплені райони області.
Обговорено і затверджено план роботи на 2004 рік. У травні проводитиметься обласний семінар для хореографів-спілчан, а також Міжнародний фестиваль „Карпатські візерунки” у Центрі творчості дітей та юнацтва Галичини.
Тарас Шіт ознайомив присутніх із статутом Спілки. Усі члени Спілки проголосували за нього, чим підтвердили свою згоду виконувати його.
Член журі фестивалю „Різдв’яні канікули - 2004” Олег Голдрич розповів про роботу журі фестивалю в якому взяло участь біля 150 колективів і окремих виконавців. До кращих хореографічних колективів можна віднести дитячі ансамблі народної хореографії „Роси світанку” Львівського медичного університету (кер. Юрій Бугрин), „Молодість” ПК шахтарів м. Червоноград (кер. Наталя Монченко), „Звенигород” с.Звенигород Пустомитівського р-ну (кер. Руслан Олійник), „Розточчя” м. Пустомити. Сюди також можна віднести естрадні хореографічні колективи „Радість”, „Free danse”, „Viva” з м. Дрогобича, „Золоте левеня” і „Добрий настрій” (м. Львів), „Перлина” (м. Пустомити) та ін. У цих колективах цікаві постановки, оригінальна музика, відповідні костюми. Виконавці на належному рівні виконали вивчені хореографічні номери. Відчувається, що у цих колективах проводиться постійна, систематична велика робота.
Заслуговують уваги колективи ”Акверіас” (м. Львів), „Престиж” (м. Сокаль), ”Росинка” (м. Жидачів), „Веснянка” та „Плеяда” Бузького р-ну.
Дивно те, що декілька років тому у багатьох районах області функціону- вали колективи, які виконували народні танці, а зараз переходять виключно на естрадні. Керівники цих колективів люблять дивувати львівського глядача, одягають дітям-учасникам на голови різнокольорові перуки, у руки дають такі ж великі китиці з різнокольорових поліетиленових смужок, що під світлом прожекторів усе блищить і вони вважають, що так мають виглядати естрадні танці. Це ж не французький шоу-балет „Мулен руж”.
Багато дитячих колективів Народних домів та Будинків школяра майже перейшли на вивчення естрадної хореографії, Це не дивно, адже ж за це батьки платять великі гроші. Через це наш рідний народний танок відсунули на другий план.
Аби навчити дитину народного танцю треба досконало знати танцювальну лексику того чи іншого народу (зараз мова йде про український танець). Окрім танцювальної мови треба знати і народно-сценічний костюм, народну музику, народні обряди і багато інших компонентів, що переплітаються воєдино. Я ще не згадав про малюнок танцю, про його драматургію і, на кінець, образ. Ось чим повинен послуговуватись керівник при створенні постановок та навчати наших дітей танцювати рідного, незрівнянно прекрасного українського народного танцю.
Ті керівники, які хочуть легкої праці, почали займатись, так званим, естрадним танцем. Але його вони також недостатньо знають. Це ж видно по виступах їхніх колективів. Усіх членів журі схвилювало те, що колектив Турківського району привіз на фестиваль два номери і вони обидва - естрадні. Виникає запитання, а де ж наш бойківський матеріал, що так необхідний у пишному вінку танців України? Якщо ми такими темпами будемо вивчати усе модерне, що приходить до нас і не вивчатимемо танців своїх предків, то через 10 років ми загубимо національну народну хореографію.
Деякі керівники ряду районів уже, навіть, не стараються працювати над танцювальною програмою, а переходять на вивчення „підтанцьовок” співакам. Вони у них „ліплять” усе що знають, що можна і що не можна. Зрозуміло, що так легше працювати, з них тоді знімається  усяка відповідальність постановника окремого танцювального номера, бо це не танець, адже вся увага переноситься на співака.
Тут хочу наголосити, що правління Спілки і члени журі, зокрема, не проти естрадного танцю. Ні! Естрадний танець також дуже потрібний молоді, це, зрештою, - вимога часу. Але естрадний танець мусить бути оригінальний, що виконаний на основі класичної хореографії. Тоді кожен виконавець зможе по-справжньому відтворити задум постановника. За приклад можна взяти німецький балет „Фрідріх штат палацу”, чи, навіть, танці нашого українського ансамблю „Сузір’я Аніко”. Та, навіть, у нашій області проводиться фестиваль естрадного танцю ”Ритми часу” у Палаці культури студентської молоді ім.. Петрушевича, де можна почерпнути багато цікавого для своїх постановок  у колективах.
У виступі Володимира Чиря прозвучала цікава ідея. Він пропонує, щоб у кожній середній школі, у ДМШ дітей навчали побутових танців. Щоби в Україні, як в інших країнах на заході, діти, молодь і, навіть, старші знали декілька своїх національних побутових танців. Це також входить у культуру нації.
По другому питанні виступив  П. Харісов. Він висловив думку начальників управлінь освіти та культури про те, що при Хореографічній Спілці мусить бути методичне об’єднаня хореографів, що складатиметься із 5-и осіб. На посаду голови методради було висунуто три кандидатури. Обрано головою методичної ради викладача–методиста Львівського державного училища культури і мистецтв Олега Голдрича.
У коридорах ЦТДЮГ ще довго не змовкали голоси хореографів. Кожен при таких зустрічах отримує новий заряд на творчі пошуки у праці.


Олег Голдрич
заслужений працівник культури
України, голова методичної ради

 

http://www.goldrych.com.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=63:14-03-2004&catid=36:stint&Itemid=69

 

Шіт Тарас Романович, 8 квітня 1968 року народження, асистента кафедри режисури та хореографії факультету культури та мистецтва ЛНУ імені Івана Франка
Освіта вища: зхакінчив Київський національний університет культури і мистецтва - диплом з відзнакою.
З 1991 року Шіт Т.Р. працює як провідний методист Львівського державного обласного центру народної творчості і культурно-освітньої роботи. Активно включився у процес розвитку і збереження національних традицій українського народу. Автор ідеї створення при ЛОЦНТ Народного інституту хореографічного мистецтва, як системи підвищення кваліфікації керівників хореографічних колективів, де і викладав протягом багатьох років.
Шіт Т.Р. безпосередній організатор багатьох фестивалів і конкурсів народного і бального танцю та самодіяльних циркових фестивалів, а саме таких як «Яблуневий цвіт», «Свитазівські притупи», які проходили в Кам'янко - Бузькому районі та в місті Сокалі. «Титулів України» в місті Трускавці, які мали статус міжнародного конкурсу виконавців бальних танців.
Шіт Т.Р. був організатором та членом журі Всеукраїнських фестивалів-конкурсів народної хореографії імені Павла Вірського (регіональний та обласний тур) та Всеукраїнського фестивалю-конкурсу імені Героя України Мирослава Вантуха.
З 1994 року Шіт Т.Р. заступник голови, а з 2006 року і по сьогоднішній день - голова Львівського обласного відділення Творчої спілки «Асоціації діячів естрадного мистецтва України», член комісії з почесних звань Спілки.
У 2005році Шіт Т.Р. засновник і в подальшому заступник голови Львівського обласного відділення Національної хореографічної спілки України.
З 1993 року і по сьогоднішній день Шіт Т.Р. є членом президії, де займає посаду відповідального секретаря, і одночано є віце-президент Української ради танцю.
Шіт Т.Р. дійсний член об'єднання професійних вчителів танцю Великобританії. Почесний дійсний член Ліги танцю та спортивного танцю Грузії та Асоціації танцю міста Тергумуриш в Румунії.
З 1995 року Шіт Т.Р. є президентом Львівського танцювального центру. Будучи п'ятикратним Чемпіоном України серед професіоналів з латиноамериканським шоу представляв Україну на Чемпіонаті світу в Голандії.
Як танцювальна пара Шіт Т.Р. з Марією Грегорійчук побував у країнах світу: Німеччині, Польщі, Грузії, Швейцарії, Австрії, Італії, Голандії, Росії, Молдові - де безпосередньо брав участь у конкурсах з бальних танців і концертних програмах. Має чисельні відзнаки - дипломи і звання лауреата.
Серед учнів Шіт Т.Р. є чемпіони світу з танців Мірона Гліга  і Сергій Руссо, президент Ліги танцю та спортивного танцю Грузії Рамаз Арчая, президент Ліги танцю Молдови Сергій Бурдужа, призер телевізійного шоу «Танці з зірками « Микола Коваленко та багато інших.
З 1995 р. Шіт Т.Р. є керівником ансамблю «Свінг». Цей колектив є Лауреатом фестивалю-конкурсу «Різдвяні канікули», в 2003-2004 рр. згаданий колектив став володарем срібної та золотої медалей національних Гран-прі сценічно-виконавських мистецтв.
За активну роботу в мистецьких заходах Шіт Т.Р. відзначений численними подяками, грамотами та дипломами.
З 1996 року Шіт Т.Р. робить постановки у театрах, викладає у Львівській державній музичній академії.
У 2001 р. на сцені Львівського театру «Воскресіння « було поставлено хореографію до вистави «Божевільні від кохання «, де про рок-н-рол в поставці Шіт Т.Р. преса написала наступне:»...однак саме рок-н-рол, його ритм і дух є чи не єдиним органічним персонажем вистави. Він розпалює уяву, пробуджує почуття та викликає справжнє на межі божевілля, захоплення...»
Шіт Т.Р. є багаторічним балетмейстером та членом журі дитячих творчих конкурсів «Міні-Міс та Міні-Містер» Україн та Світу.
З 2008 року Шіт Т.Р. викладає у Вищій школі імені Станіслава Сташіца (місто Кельце, Республіка Польща), що має статус як вищий навчальний заклад.
Шіт Т.Р. член правління Громадської організації «Разом».
З 2010 року Шіт Т.Р. позаштатний радник голови Львівської обласної державної адміністрації з питань культури.
В 2011 році Шіт Т.Р. присвоєно почесне звання «Заслужений діяч естрадного мистецтва України».
Шіт Т.Р. організатор та головний балетмейстер, постійний член журі міжнародних та всеукраїнських фестивалів і свят.
Львівська міська рада високо оцінила діяльність творчої спілки, керівником якої є Шіт Т.Р.: «Львівська міська рада цінує активну участь Львівського обласного відділення Творчої спілки «АДЕМУ» в громадському житті міста Львова, а також реалізації важливих культурних завдань у сфері естрадного мистецтва. Усі члени Вашої асоціації є дуже талановитими і роблять вагомий внесок у розвиток культури нашої держави»Создан 10 окт 2011  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником