Дрогобицький осередок ЛОВ ТС АДЕМУ

 

Дрогобицький осередок ЛОВ ТС АДЕМУ

керівник - Андрій Душний, кандидат педагогічних наукДушний Андрій Іванович (26.10.1979, с.Стрільбичі Старосамбірського р-ну Львівської обл.) – баяніст, диригент, педагог, культурно-мистецький діяч. Кандидат педагогічних наук (2006). Заслужений діяч естрадного мистецтва України (2011). Заступник голови Львівського обласного відділення НВМС (2009), член ТС  «АДЕМУ» (2009) та «АБА» (2009), член-кореспондент Міжнародної академії наук педагогічної освіти (2010).

Лауреат конкурсу молодих виконавців на народних інструментах «Молоді голоси» (Дрогобич, 1997). Переможець ХІІІ-го конкурсу імені Мирона Утриска (м.Турка, Львівська область, 2009) за книгу «Наше місто (гімн та пісні про Старий Самбір)».

Початкову музичну освіту отримав у Старосамбірській ДМШ (1993, клас баяна І.Берначик, саксофона – А.Андруника). Закінчив Дрогобицьке ДМУ (1997, клас баяна В.Чумака, диригування – А.Вояджиса), ЛНМА ім. М.Лисенка (2002, клас баяна С.Карася, диригування – Н.Плаксюка), аспірантуру при НПУ ім. М.Драгоманова (2006, науковий керівник проф. Г.Падалка). Захистив дисертацію на тему «Методика активізації творчої діяльності студентів педагогічних університетів у процесі музично-інструментальної підготовки» (2006).

Вчитель (1997), вчитель-методист (2006) класу баяна, худ. кер. та дир. оркестру народних інструментів (1997 – 2008) ДМШ м.Старий Самбір; викладач (2002), доцент (2006) музично-педагогічного факультету ДДПУ ім. І.Франка, водночас – Дрогобицького ДМУ ім. В.Барвінського (2007).

Поміж учнів: лауреати та дипломанти регіональних, обласних, Всеукраїнських та міжнародних конкурсів: Н.Федина, В.Гриб, О.Полупанець, А.Соджак, К.Коробко, А.Боженський, І.Куртий, Р.Кундис, Р.Стахнів, дует акордеоністів А.Боженський – І.Куртий та квартет народних інструментів: Р.Стахнів (сопілка), В.Мицак (баян), Л.Оліярник (бандура), Ю.Дякунчак (к/б) студентів ДДПУ ім. І.Франка.

Секретар методичного об’єднання викладачів баяністів-акордеоністів при управлінні культури Львівської облдержадміністрації  (2005 – 2007).

Автор ідеї та співзасновник науково-мистецького проекту «Львівська школа баянно-акордеонного мистецтва» та співорганізатор (разом із Б.Пицом) у його рамках 10 виконавських конкурсів та 10 науково-практичних конференцій, а також упорядник збірок їх матеріалів.

Член журі обласних, Всеукраїнських та міжнародних конкурсів.

Автор: монографії, статей у наукових виданнях з питань музичної педагогіки та музикознавства, довідника (співавтор Б.Пиц), навчальних посібників, навчально-репертуарних збірників, перекладень для дуету баяністів та аранжувань для бандури й оркестру народних інструментів; публіцистичних статей у місцевій пресі, історико-музикознавчої програми (спільно з С.Карасем) «Львівська баянна школа та її видатні представники (70-річчю від дня народження А.Онуфрієнка присвячується)» (Львівське ТБ, 2005), низки програм на регіональному (2003), Національному радіо (І-й канал, 2010) й регіональному ТБ.

Відзначений подяками, грамотами та дипломами університету, міста, Старосамбірської районної держадміністрації, Державного методичного центру навчальних закладів культури і мистецтв (2005, 2007, 2008, 2009), Міністерства культури і туризму (2005), Національної Всеукраїнської музичної спілки (2009) України.

 

 

 

 

ВІДГУКИ В ІНТЕРНЕТ-ВИДАННЯХ ПРО МІЖНАРОДНИЙ КОНКУРС БАЯНІСТІВ-АКОРДЕОНІСТІВ «PERPETUUM MOBILE» 

 

http://zik.com.ua/ua/news/2010/05/06/227623

 

У ДРОГОБИЧІ РОЗПОЧАВСЯ ТРЕТІЙ МІЖНАРОДНИЙ КОНКУРС БАЯНІСТІВ-АКОРДЕОНІСТІВ

 

Сьогодні, 6 травня, у Дрогобичі на базі державного педагогічного університету ім. І.Франка розпочався третій міжнародний конкурс баяністів-акордеоністів «Perpetuum mobile». Учасників конкурсу привітав міський голова Микола Гук. -AAA+

Про це повідомив кореспондент ЗІКу.

Конкурс триватиме чотири дні. У ньому беруть участь учні середніх спеціальних музичних шкіл-інтернатів, початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів, студій педагогічної практики при вищих навчальних закладах 1-2 рівнів акредитації, студенти вищих музичних закладів 1-2 рівня акредитації, студенти вищих музичних та музично-педагогічних навчальних закладів 3-4 рівнів акредитації, однорідні та мішані ансамблі народних інструментів, оркестри народних інструментів та капели бандуристів –  понад 100 виконавців і 15 колективів.

У рамках конкурсу відбудеться третя Всеукраїнська науково-практична конференція «Музична освіта України: проблеми теорії, методики, практики»,  урочиста академія, присвячена 60-річчю від дня заснування Львівської баянної школи, презентація довідника Андрія Душного та Богдана Пица «Львівська школа баянно- акордеонного мистецтва». Пройдуть також концерт за участю лауреатів всеукраїнських та міжнародних конкурсів, майстер-класс заслуженого діяча мистецтв України Володимира Зубицького. 

 

 

06 May, 2010 11:59

http://news.yottos.com/ShowNews/У_Дрогобичі_розпочався_третій_міжнародний_конкурс_баяністів-акордеоністів_06-05-2010

 

У ДРОГОБИЧІ РОЗПОЧАВСЯ ТРЕТІЙ МІЖНАРОДНИЙ КОНКУРС БАЯНІСТІВ-АКОРДЕОНІСТІВ

Сьогодні, 6 травня, у Дрогобичі на базі державного педагогічного університету ім ІФранка розпочався третій міжнародний конкурс баяністів-акордеоністів «Perpetuum mobile» Учасників конкурсу привітав міський голова Микола Гук Про це повідомив кореспондент ЗІКу Конкурс триватиме чотири дні У ньому беруть участь учні середніх спеціальних музичних шкіл-інтернатів, початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів, студій педагогічної практики при вищих навчальних закладах 1-2 рівнів акредитації, студенти вищих музичних закладів 1-2 рівня акредитації, студенти вищих музичних та музично-педагогічних навчальних закладів 3-4 рівнів акредитації, однорідні та мішані ансамблі народних інструментів, оркестри народних інструментів та капели бандуристів –  понад 100 виконавців і 15 колективів У рамках конкурсу відбудеться третя Всеукраїнська науково-практична конференція «Музична освіта України: проблеми теорії, методики, практики»,  урочиста академія, присвячена 60-річчю від дня заснування Львівської баянної школи, презентація довідника Андрія Душного та Богдана Пица «Львівська школа баянно- акордеонного мистецтва» Пройдуть також концерт за участю лауреатів всеукраїнських та міжнародних конкурсів, майстер-класс заслуженого діяча мистецтв України Володимира Зубицького

ZIK.com.ua - Культура  


Автор: Віталій Улибін, www.misto-tv.poltava.ua

http://exo.in.ua/?page=new&id=9975

 

12-РІЧНИЙ ПОЛТАВСЬКИЙ АКОРДЕОНІСТ ПЕРЕМІГ НА МІЖНАРОДНОМУ КОНКУРСІ АКОРДЕОНІСТІВ

 

Відбувся він у місті Дрогобич Львівської області. На рахунку цього юного музики – перемога вже не в одному конкурсі Всеукраїнського маштабу. Тепер хлопчину запросили на інший конкурс, який відбудеться в Італії.

З 6 по 9 травня у місті Дрогобич Львівської області проходив ІІІ Міжнародний конкурс «Перпетум Мобіле». Переможцем у молодшій віковій групі серед солістів став полтавський виконавець Ігор Плюшко. Також лауреатами цього змагання стали музичні тріо і дует, до складу яких теж входив Ігор.

Ігор Плюшко, акордеоніст:

— Я граю вже 6 років на цьому інструменті. Вибрав його, тому що він зараз дуже розвивається у всіх країнах світу. Багато відбувається конкурсів міжнародних, всеукраїнських. Це зараз дуже модно.

«Ігор завжди був здібним учнем, – говорить його вчитель, викладач Полтавської музичної школи №1 імені Платона Майбороди Тетяна Братанова. – Він на льоту підхоплював усі мелодії. Тож у нас не викликало здивування те, що Ігор став призером одразу в трьох номінаціях. До того ж, він і раніше посідав лише призові місця».

Тетяна Братанова, вчителька музиканта:

— Голова жюрі, заслужений діяч мистецтв України, композитор Володимир Дубицький офіційно запросив Ігоря Плюшко на міжнародний конкурс «Премія Ланчеано»

Конкурс пройде з 12 по 18 жовтня в Італії. Вчителі Ігоря певні, що хлопчина зможе достойно представити Полтаву на Міжнародному змаганні, але нині перед батьками хлопчини-віртуоза – одна банальна проблема. Дорога до Італії коштує недешево, а потрібних грошей у них немає. Батьки та вчителі Ігоря сподіваються на допомогу меценатів та усіх небайдужих любителів музики.

 

Розмістив Валентина Зайченко // 28.10.2010 22:51 //

http://kolo.poltava.ua/2010/10/28/poltavski-diti-muzikanti-privezli-nagorodi-z-konkursu-v-italii/

 

ПОЛТАВСЬКІ ДІТИ-МУЗИКАНТИ ПРИВЕЗЛИ НАГОРОДИ З КОНКУРСУ В ІТАЛІЇ

 

Нещодавно повернулись з Італії три юних полтавських конкурсанти-акордеонисти.

Владислав Левицький, Ігор Плюшко та Роман Кизименко - призери конкурсу в Італії вже у Полтаві

На Міжнародному конкурсі «Премія Ланчіано» в Італії полтавці перемогли більшість конкурсантів, яких було аж 376 з 15 країн світу. Як говорять вчителі хлопців, перемогти усіх завадила не техніка виконання, а відсутність якісних інструментів.

— На трьох хлопців два других і три третіх місця. Перші місця зайняла Росія. Але не тому, що вони набагато кращі, а тому що у них інструменти якісніші, — говорить Тетяна Братанова, викладач музичної школи №1. – Акордеони, на яких потрібно грати, коштують до восьми тисяч євро. А у наших хлопців інструменти вартістю до тисячі доларів. Та й ті купувалися вже не нові. Звичайно, звучання їх гірше. А гарний інструмент – це 50% успіху.

Роман Кизименко з цінною нагородою

Як розповіли викладачі юних акордеоністів, їх в Італії сприймали на «ура». Музиканти інших країн просили ноти українських конкурсантів, щоб грати ці твори у своїх країнах.

Поїхати до Італії допомагали всі, хто міг

— Навесні на конкурсі у місті Дрогобич (Львівська область) наших учнів помітив відомий український композитор і баяніст Володимир Зубицький. Його рекомендація допомогла нам потрапити до Італії. Зубицький хотів показати італійцям, якої техніки виконання можуть досягти діти, яким ще не виповнилося 14 років. Адже в Італії музикою починають займатися чомусь після 14, — розповіла Тетяна Братанова, викладач музичної школи №1. – Отримати візи було важко, а ще важче було знайти кошти. Адже це велика сума. Але нам допомогли міське та обласне управління культури та спонсори. Сам Зубицький допоміг нам також – ми їхали автобусом разом з іншими музикантами України аж до Італії.

 


 

Інтернет-видання «Полтавщина»

http://www.poltava.pl.ua/

28.10.2010 | 19:19

Олена ЯСНЄВА для «Полтавщини»

http://www.poltava.pl.ua/news/5797/

 

ЕМОЦІЙНУ ІТАЛІЮ ПІДКОРИЛИ ЕМОЦІЙНІ ПОЛТАВЦІ

 

Учні першої музичної школи Ігор Плюшко, Роман Кизименко та її випускник Владислав Левицький | Фото: Олена Яснєва

Нещодавно в Італії проходив ХХ престижний міжнародний музичний конкурс «Премія Ланчіано». Українцям довелося змагатися з майже 400 конкурсантами із 15 країн

Участь у конкурсі взяли й полтавські виконавці: учні першої музичної школи Ігор Плюшко, Роман Кизименко та її випускник Владислав Левицький. Вони посіли ІІ та ІІІ місця в сольному та колективному виконанні.

Випередити полтавських хлопців пощастило тільки представникам Швеції і Росії. Та й то багато в чому завдяки кращим інструментам, зауважила викладач музичної школи Тетяна Братанова.

Своїх баяністів-акордеоністів в Італію привезли Чехія, Португалія, Естонія, Молдова, Фінляндія, Китай, Словенія, Литва та ін. Рівень музикантів був дуже високим. Однак перевершити полтавців за емоційністю виступу не міг ніхто. Проникливе виконання творів навіть змушувало декого з музикантів підходити після виступу й просити ноти.

Таку майстерність полтавців помітив та оцінив на третьому міжнародному конкурсі баяністів та акордеоністів у Дрогобичі навесні цього року відомий композитор і виконавець Володимир Зубицький. Він же і запросив юних колег на закордонний конкурс. Зубицький хоче продемонструвати італійцям, як проходить у нас навчання дітей музиці, яких результатів, висот майстерності можна досягти до 14 років, адже в Італії десь у цьому віці тільки починають вивчати музику.


Головна » 2010 » Травень » 29 » «Perpetuum mobile» Сергія Кузана

Марія ЗУБАЛЬ, викладач ДМШ

http://www.miska-rada.com.ua/news/perpetuum_mobile_sergija_kuzana/2010-05-29-687

 

«PERPETUUM MOBILE» СЕРГІЯ КУЗАНА 

 

Мабуть, всі діти в чомусь талановиті, обдаровані. Головне — відшукати той дар Божий у кожній душі і дати йому змогу розвиватись. Зі сторінок преси, різних свят, конкурсів, фестивалів регіонального, міжрегіонального, міжнародного рівнів новодністровці знають про здобутки й виступи юних талантів, що навчаються чи навчались у музичній школі. Із 6 по 9 травня у Дрогобичі (Львівська обл.) проводився ІІІ Міжнародний конкурс баяністів-акордеоністів «Perpetuum mobile». Новодністровськ гідно зумів представити у молодшій віковій категорії учень нашої школи Сергій Кузан (клас М. В. Рожка). Як зазначив Михайло Васильович, конкурс вимагав високої професійної підготовки, був дуже відповідальним, нелегким, адже Сергієві довелось змагатися з найкращими, найсильнішими, а виступали конкурсанти у різних вікових категоріях (від учнів дитячих музучилищ, вишів, академій). У рамках конкурсу проводилась третя Всеукраїнська науково-практична конференція на тему: «Музична освіта України: проблеми теорії, методики, практики». Учасники конкурсу, викладацький склад, запрошені гості мали змогу послухати сольні концерти лауреатів Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів — В. Зубицького (Італія), В. Мурзи (Одеса), А.Нижника (Донецьк), В. Пацюрковського, Я. Олексіва (Львів), квартету баяністів «Гармонія». 9 травня було проведено майстер-клас від В. Зубицького. До складу журі входили відомі в Україні та за її межами лауреати Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів, провідні педагоги мистецьких закладів: В. Зубицький (проживає в Італії) — голова журі, заслужений діяч мистецтв України, композитор, диригент; В.Мурза — заслужений артист України, професор Одеської музичної академії; А. Нижник — доцент Донецької музичної академії, композитор. Усі вони високо оцінили виступ юного новодністровця. Набравши 11 балів із 15 можливих, Сергій був нагороджений дипломом із відзнакою і як лауреат конкурсу запрошений взяти участь у Міжнародному конкурсі баяністів-акордеоністів «Премід Ланчіано» (Італія), який проводитиметься в жовтні цього року. Крім того, хлопчику надійшли пропозиції від педагогів Донецької та Львівської музичних академій навчатись при інтернатах цих закладів із подальшою перспективою вступу до них. Сергій Кузан вже неодноразово був переможцем обласних конкурсів, але, як бачимо, мистецький, творчий шлях на музичній ниві такого високого рівня тільки-но розпочинається. І ми віримо, що попереду — іще багато гарних здобутків і яскравих перемог. Батьки Сергія, адміністрація школи та викладач щиро вдячні за спонсорську допомогу філії «Дирекція з будівництва Дністровської ГАЕС» ВАТ «Укргідроенерго» в особі В. М. Шевчука.

 

http://www.lgiki.com.ua/uk/news/peremozhci-konkursu-bayanistiv-akordeonistiv-%3C%3Cperpetum-mobile%3E%3E

 

ПЕРЕМОЖЦІ КОНКУРСУ БАЯНІСТІВ-АКОРДЕОНІСТІВ «PERPETUM MOBІLE»

 

6-9 травня 2010 року в м. Дрогобич відбувся ІІІ Міжнародний конкурс баяністів-акордеоністів «Perpetum mobіle», переможцями якого стали колективи й солісти Луганського державного інституту культури і мистецтв.

Викладачі ЛДІКМ Олексій Дзюба й Артем Решетов завоювали Гран-прі в номінації «Ансамблі народних інструментів, дует». У номінації «Ансамблі народних інструментів, до 10 чоловік» Гран-прі завоював ансамбль ЛДІКМ «Браво» (керівник - заслужений працівник культури України Світлана Петрик). У номінації «Оркестри народних інструментів» І місце зайняв оркестр народних інструментів ЛДІКМ «Фольк-мюзик» (керівник — Ірина Золотарьова). Тріо бандуристів з ансамблю ЛДІКМ й ЛОККМ «Конвалія» (керівник — Валентина Фалалєєва) у номінації «Ансамблі бандуристів» одержало диплом з відзнакою.

Всі колективи показали високий рівень виконавської майстерності, представивши твори в оригінальних сучасних аранжуваннях. Глядачі підтримували виступ оркестру «Фольк-мюзик» оплесками після кожного номера, незважаючи на те, що під час конкурсу не прийнято аплодувати.

Конкурсантів оцінювало журі на чолі із заслуженим діячем мистецтв України, лауреатом міжнародних конкурсів композитором Володимиром Зубицьким (Україна - Італія). Членами журі були: заслужений артист України, лауреат всеукраїнських і міжнародних конкурсів, професор Одеської державної музичної академії ім. А. Нежданової Володимир Мурза, заслужений артист України, доцент Ніжинського державного університету ім. М. Гоголя Володимир Дорохін, лауреат міжнародних конкурсів, кандидат мистецтвознавства, доцент Львівської національної музичної академії ім. М. Лисенка Сергій Карась, лауреат всеукраїнських і міжнародних конкурсів, народна артистка України, професор, завідувачка кафедрою народних інструментів Львівської національної музичної академії ім. М. Лисенка Людмила Посикира.

Переможці конкурсу одержали запрошення на міжнародний конкурс в Італію «Премія Ланчіано», що відбудеться в жовтні 2010 р.

 

http://www.mukachevo.net/ua/news/view/29360-мукачівську-акордеоністку-рекомендовано-до-участі-у-конкурсі-в-італії

 

МУКАЧІВСЬКУ АКОРДЕОНІСТКУ РЕКОМЕНДОВАНО ДО УЧАСТІ  

У КОНКУРСІ В ІТАЛІЇ

 

Вихованка викладача Мукачівської дитячої школи мистецтв №1 ім. С.Мартона Лариси Бегун з класу акордеону Анастасія Симчера відзначена Дипломом II ступеню III Міжнародного конкурсу баяністів-акордеоністів «PERPETUUM MOBILE», що відбувся цими днями в Дрогобичі. Спеціальним Дипломом за виховання лауреата відзначена також і Лариса Бегун.

Талановиту дівчинку дирекцією та журі конкурсу рекомендовано до участі у Міжнародному конкурсі «Премія Ланчіано», який відбудеться в жовтні цього року в Італії.

 

 

 

 

 

http://forumkiev.com/t21712/

 

ЮНИЙ УКРАЇНСЬКИЙ АКОРДЕОНІСТ ПЕРЕМІГ НА МІЖНАРОДНОМУ МУЗИЧНОМУ КОНКУРСІ

 

Єдиний представник України 13-річний Джеміль Комурджи отримав гран-прі на Міжнародному конкурсі баяністів-акордеоністів в Італії.

Про це повідомив батько переможця, Рустем Комурджи.

Конкурс «Fisa... Armonie», у якому взяли участь 120 музикантів з різних країн Європи у різноманітних вікових категоріях і номінаціях, організували культурно-просвітницьке й літературно-наукове товариство «Glasbena matica» та оркестр «GM Synthesis 4» в італійському місті Трієст.

Джеміль Комурджи з Бахчисарая у своїй віковій категорії здобув звання Лауреата конкурсу, кубок і грошову премію.

Це вже не перший конкурс, на якому Джеміль здобуває перемогу. Зокрема, нинішнього року на міжнародному конкурсі баяністів-акордеоністів у Дрогобичі, Джміля також визнали переможцем.

 

 

Віктор ЛАБУНЕЦЬ,

завідувач кафедри теорії, історії музики та гри на музичних інструментах К-ПНУ ім.Огієнка, професор.

Газета «Подолянин» 04.06.2010

http://www.podolyanin.com.ua/culture/music/438/

 

ЛАУРЕАТА ЗАПРОСИЛИ ДО ІТАЛІЇ 

 

6-9 травня у Дрогобичі відбувся III Міжнародний конкурс баяністів-акордеоністів «Perpetum mobile», лауреатом якого став народний оркестр народних інструментів К-ПНУ ім.Огієнка під керівництвом доцента кафедри теорії, історії музики та гри на музичних інструментах Iвана МАРИНIНА.

У номінації «Оркестри народних інструментів» наш колектив посів III місце та вперше виборов звання лауреата Міжнародного конкурсу серед відомих оркестрів провідних музичних навчальних закладів України, серед яких Львівська національна музична академія ім.Лисенка, Державний інститут культури і мистецтв (Луганськ), Iнститут мистецтв Прикарпатського національного університету ім.Стефаника, Ужгородське державне музичне училище ім.Задора.

Колектив показав високу виконавську майстерність, представивши твори в оригінальних сучасних оркеструваннях. Особливо члени журі відзначили надзвичайно високий рівень професійного виконання «Героїчної поеми про Байду» композитора Гната ХОТКЕВИЧА, «Увертюри» Андрія ПЕТРОВА, української народної пісні «Чорнії брови, карії очі» у виконанні лауреата міжнародних і всеукраїнських пісенних конкурсів і фестивалів доцента Мирослава ТИША.

Конкурсантів оцінювало журі на чолі із за-служеним діячем мистецтв України, лауреатом міжнародних конкурсів композитором Володимиром ЗУБИЦЬКИМ (Україна-Iталія).

Оркестр отримав запрошення на Міжнародний конкурс «Премія Ланчіано», що відбудеться в Iталії у жовтні 2010 р.

Колектив щиро вдячний ректору національного університету академіку Олександру ЗАВАЛЬНЮКУ, голові студентського профкому Миколі МОШТАКУ, голові профспілки працівників університету Людмилі ТРЕТЯК за фінансову підтримку та сприяння в організації поїздки на конкурс.

 

 

http://lugansk-online.ru/society/4392-luganskij-ansambl-povernuvsya-z-italiyi-z-dvoma-peremogami.html

 

ЛУГАНСЬКИЙ АНСАМБЛЬ ПОВЕРНУВСЯ З ІТАЛІЇ З ДВОМА ПЕРЕМОГАМИ

 

Ансамбль народних інструментів ЛДІКМ «Браво» завоював дві перемоги на міжнародному конкурсі в Італії. Про це кореспонденту 0642.com.ua повідомили в прес-службі луганського вузу.

XI Міжнародний конкурс концертістов акордеоністів-баяністів «Премія міста Ланчано» проходив у середині жовтня нинішнього року. У журі конкурсу входило близько 30 чоловік з різних країн, головою був заслужений діяч мистецтв України, лауреат міжнародних конкурсів, композитор Володимир Зубицький.

Луганчане стали володарями Гран-прі в категорії «Танго» і також зайняли I місце в категорії «О» (камерна музика). У першій категорії «Браво» грали джазові імпровізації, кантрі, фламенко, попурі на сучасну музику. У другій - академічну музику.

К речі, запрошення на конкурс «Ланчано» учасники ансамблю отримали за підсумками Міжнародного конкурсу баяністів-акордеоністів «Perpetum mobile» у Дрогобичі, що проводилося в травні цього року, де вони також завоювали Гран-прі.

 

 

Душний Андрій Іванович (26.10.1979, с.Стрільбичі Старосамбірського р-ну Львівської обл.) – баяніст, диригент, педагог, культурно-мистецький діяч. Кандидат педагогічних наук (2006). Заслужений діяч естрадного мистецтва України (2011). Заступник голови Львівського обласного відділення НВМС (2009), член ТС  «АДЕМУ» (2009) та «АБА» (2009), член-кореспондент Міжнародної академії наук педагогічної освіти (2010).

Лауреат конкурсу молодих виконавців на народних інструментах «Молоді голоси» (Дрогобич, 1997). Переможець ХІІІ-го конкурсу імені Мирона Утриска (м.Турка, Львівська область, 2009) за книгу «Наше місто (гімн та пісні про Старий Самбір)».

Початкову музичну освіту отримав у Старосамбірській ДМШ (1993, клас баяна І.Берначик, саксофона – А.Андруника). Закінчив Дрогобицьке ДМУ (1997, клас баяна В.Чумака, диригування – А.Вояджиса), ЛНМА ім. М.Лисенка (2002, клас баяна С.Карася, диригування – Н.Плаксюка), аспірантуру при НПУ ім. М.Драгоманова (2006, науковий керівник проф. Г.Падалка). Захистив дисертацію на тему «Методика активізації творчої діяльності студентів педагогічних університетів у процесі музично-інструментальної підготовки» (2006).

Вчитель (1997), вчитель-методист (2006) класу баяна, худ. кер. та дир. оркестру народних інструментів (1997 – 2008) ДМШ м.Старий Самбір; викладач (2002), доцент (2006) музично-педагогічного факультету ДДПУ ім. І.Франка, водночас – Дрогобицького ДМУ ім. В.Барвінського (2007).

Поміж учнів: лауреати та дипломанти регіональних, обласних, Всеукраїнських та міжнародних конкурсів: Н.Федина, В.Гриб, О.Полупанець, А.Соджак, К.Коробко, А.Боженський, І.Куртий, Р.Кундис, Р.Стахнів, дует акордеоністів А.Боженський – І.Куртий та квартет народних інструментів: Р.Стахнів (сопілка), В.Мицак (баян), Л.Оліярник (бандура), Ю.Дякунчак (к/б) студентів ДДПУ ім. І.Франка.

Секретар методичного об’єднання викладачів баяністів-акордеоністів при управлінні культури Львівської облдержадміністрації  (2005 – 2007).

Автор ідеї та співзасновник науково-мистецького проекту «Львівська школа баянно-акордеонного мистецтва» та співорганізатор (разом із Б.Пицом) у його рамках 10 виконавських конкурсів та 10 науково-практичних конференцій, а також упорядник збірок їх матеріалів.

Член журі обласних, Всеукраїнських та міжнародних конкурсів.

Автор: монографії, статей у наукових виданнях з питань музичної педагогіки та музикознавства, довідника (співавтор Б.Пиц), навчальних посібників, навчально-репертуарних збірників, перекладень для дуету баяністів та аранжувань для бандури й оркестру народних інструментів; публіцистичних статей у місцевій пресі, історико-музикознавчої програми (спільно з С.Карасем) «Львівська баянна школа та її видатні представники (70-річчю від дня народження А.Онуфрієнка присвячується)» (Львівське ТБ, 2005), низки програм на регіональному (2003), Національному радіо (І-й канал, 2010) й регіональному ТБ.

Відзначений подяками, грамотами та дипломами університету, міста, Старосамбірської районної держадміністрації, Державного методичного центру навчальних закладів культури і мистецтв (2005, 2007, 2008, 2009), Міністерства культури і туризму (2005), Національної Всеукраїнської музичної спілки (2009) України.

 

 

 

Андрій ДУШНИЙ,

Богдан ПИЦ

 

НАУКОВО-МИСТЕЦЬКИЙ ПРОЕКТ

«ЛЬВІВСЬКА ШКОЛА БАЯННО-АКОРДЕОННОГО МИСТЕЦТВА»

 

Наприкінці 2004 – на початку 2005 років на кафедрі народних музичних інструментів та вокалу музично-педагогічному факультеті ДДПУ ім. І.Франка засновано мистецький проект  «Львівська школа баянно-акордеонний мистецтва» (автори к.п.н., доц. А.Душний, доц. Б.Пиц), в рамках якого у наступні роки було організовано і проведено низку конкурсів, науково-практичних конференцій, наукових, навчальних та публіцистичних видань, до яких залучалося щораз ширше коло виконавців, педагогів, дослідників музичного мистецтва з України та зарубіжжя.

Мета проекту – вивчення академічного народно-інструментального мистецтва України в його регіональних аспектах: Львівська баянно-акордеонна  школа (педагогіка, виконавство, творчість) – історія, впливи та взаємозв’язки, життя і творчість її видатних представників, роль і місце баянно-акордеонного мистецтва регіону в українському та світовому музичному мистецтві. Крім того, проект спрямований на підвищення престижу баянно-акордеонного мистецтва у регіоні, відкриття для викладачів, учнів та студентів «народників» навчальних закладів нових перспектив.

Відбулось 9 конкурсів: «Візерунки Прикарпаття» (2005, 2008, Старий Самбір; 2010, Дрогобич); «Акорди Львова» (Львів, 2006); імені А.Онуфрієнка (Дрогобич, 2007, 2009) та «Вічний рух» (Дрогобич, 2008, 2009, 2010), які охопили сотні виконавців-солістів, десятки ансамблів та оркестрів з усіх областей України й стали потужним каталізатором як баянно-акордеонного, так і загалом народно-інструментального  руху у Західній Україні. Адже, вводячи номінації «ансамблі та оркестри за участю баяна-акордеона» конкурси відкрили можливість для реалізації усіх народних інструментів. І в цьому полягає відмінність і оригінальність конкурсів в рамках зазначеного проекту від усіх інших конкурсів, які проводяться в Україні.

Авторитет конкурсів формували високопрофесійні та відомі у баянно-акордеонному світі фахівці – М.Давидов, П.Фенюк, В.Заєць (Національна музична академія України), Г.Падалка, А.Семешко (Інститут мистецтв Національного педагогічного університету України), А.Сташевський (Інститут культури і мистецтв Луганського національного університету), Є.Іванов (Сумський державний педагогічний університет), В.Власов, В.Мурза (Одеська державна музична академія), В.Дорохін, М.Шумський (Ніжинський державний університет), А.Нижник (Донецька музична академія), Л.Посікіра, М.Корчинський, Я.Ковальчук, С.Карась, Д.Кужелев, Я.Олексів (Львівська національна музична академія), М.Дмитришин (Тернопільське музичне училище), А.Нікіфорук (Хмельницьке музичне училище), В.Чумак та Ю.Чумак (Дрогобицьке державне музичне училище), В.Зубицький (Україна –– Італія, Президент міжнародного конкурсу в Ланчано), М.Імханицький (Російська академія мистецтв), В.Голубничий (Нижньогородська консерваторія), які очолювали ті чи інші номінації журі.

Змагання супроводжуються концертами видатних виконавців. В різний час тут захоплювали своєю майстерністю лауреати міжнародних конкурсів П.Фенюк, В.Мурза, В.Зубицький, В.Козицький, Я.Олексів, В.Заєць, Ю.Кіпень, В.Пацюрковський, В.Губанов, І.Серотюк, Ніжинський дует баяністів: В.Дорохін та М.Шум­ський, «Прикарпатський дует баяністів» (В.Чумакта С.Максимов), ансамблі народної музики «Барви Карпат» (кер. С.Максимов), «Джерела Карпат» (кер. В.Клепач), «ORCESTRO VITO» (кер. В.Янчак), квартет баяністів «Гармонія», ансамбль народних інструментів «Збиранка» (Львів), квінтет сопілкарів «Дудаліс» (кер. М.Корчинський) та ін.

Наступний ІV-й конкурс баяністів-акордеоністів «Perpetuum Mobile» відбудеться 30 квітня – 4 травня 2011 року, у якому візьмуть участь представники різних вузів України, Росії, Білорусії, Венгрії, відбудуться концерти провідних виконавців та колективів України та Росії, майстер-класи, дві науково-практичні конференції, творчі зустрічі з провідними фахівцями означеного напрямку, презентації наукової та навчально-репертуарної літератури (З повною інформацією про конкурс можна ознайомитись на сайті http://www.goldaccordion.com).

Водночас, в рамках конкурсів відбулись 10 науково-практичних конференцій (матеріали яких опубліковані у наукових збірниках), де науковці намагались осмислити шляхи та особливості становлення Львівської баянно-акордеонної школи[1] в контексті українського народно-інструментального руху, проблеми музичного виконавства, освіти, педагогіки тощо.

Своєрідним підсумком п’ятиріччя проекту стало написання першої в історії Львівської баянної школи монографії к.п.н., доцента ДДПУ ім. І. Франка А.І. Душного «Анатолій Онуфрієнко: життя присвячене музиці»[2], презентація якої відбулась 19 – 21 березня 2010 року у Дрогобичі в рамках ІІІ-го Всеукраїнського конкурсу баяністів-акордеоністів «Візерунки Прикарпаття» та видання довідника «Львівська школа баянно-акордеонного мистецтва»[3], який був презентований 6 – 9 травня 2010 року у Дрогобичі під час ІІІ-го міжнародного конкурсу баяністів-акордеоністів «Perpetuum Mobile». Це публікація монографічного характеру, яка вперше достатньо повно представляє Львівську академічну баянно-акордеонну школу у всіх її аспектах.

Науково-мистецький проект «Львівська школа баянно-акордеонного мистецтва», основою якого є науково-мистецькі та адміністративні кадри музично-педагогічного факультету, широко висвітлюється в пресі, на його основі розгорнуто низку наукових досліджень (в т.ч. дисертаційних), він викликає значне зацікавлення як в Україні, так і в зарубіжжі, про що також свідчить і Інтернет.[1] Слід зазначити, що з приходом Незалежності у Західній Україні актуалізувалися деідеологізовані дослідження музичної культури Прикарпаття, що підготувало грунт для виокремлення регіональної (львівської) школи – фортепіанної, скрипкової, вокальної, композиторської, музикознавчої – у її самобутності та взаємозв’язках із всеукраїнським та європейським музичним процесом.

[2] Душний А. Анатолій Онуфрієнко: життя присвячене музиці: Монографія / За заг. ред.. Б. Пица. – Дрогобич: Посвіт, 2010. – 328 с.

[3] Душний А., Пиц Б. Львівська школа баянно-акордеонного мистецтва : довідник / А. Душний, Б. Пиц. – Дрогобич : Посвіт, 2010. – 216 с.

 

 Обновлен 07 мар 2012. Создан 25 мая 2011  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником