Маліновський Володимир

 

Маліновський Володимир

продюсер. м. ЛьвівБіографія і творчість

 

Володимир Маліновський

Народився 28 січня 1967 року у м.Львові.
Освіта – вища (Національний педагогічний університет ім. М. П. Драгоманова (м.Київ), іноземна філологія, Київський державний економічний університет, економіка підприємства).
З 1988 по 1991рр - організатор та керівник клубу "Соціальної інформації та політичної дискусії" у м.Києві, першого подібного проекту в країні, член оргкомітетів двох Міжнародних фестивалів Миру, засновних кількох ЗМІ, голова оргкомітету Міжнародного фестивалю "Великдень у Космачі", Президент Української Ради Танцю.
Працював комерційним директором ТзОВ "Сімадекс-Україна", 2003-2004 рр, ТзОВ "ІТ Груп", 2005р., директором ТзОВ "Меріно", 2005-2006рр, Головою ВК ЛОО ГП "ПОРА", з 2006р. по даний час.
З 1993 року проживає у місті Львові, одружений, має двох дітей.
До кола захоплень належать туризм, фотографія, живопис, література.

 

 

Чуда не буде. Маємо самі зробити наше життя кращим.

Як відомо, під лежачий камінь вода не тече. І свою громадську активність можна і треба проявляти не тільки під час виборів,  вважає керівник  Громадської організації «Разом» Володимир Маліновський. Про це та про багато іншого ми і будемо з ним розмовляти.
    

- Пане Володимире, Ви є головою виконкому обласної організації громадянської партії «Пора». Те, що Ви зайнялись ще й громадською роботою, означає, що ви розчарувались у політиці?

- Ні, зовсім ні. Просто у цих двох об’єднань громадян різні цілі та можливості. І одне одному, як то кажуть, не заважає, а, навпаки, повинно доповнювати. Громадська організація є найкращою структурою, яка може, має  можливості ширше впливати на ситуацію у різних сферах життєдіяльності людей.

- Знайомлячись з десятьма пунктами завдань організації була вражена їхньою різновекторністю:  від соціальних, благодійних - до екологічних та культурних. Це що, бажання охопити безмежне? Здається, це ще нікому не вдавалося…

- Це бажання зробити побільше добрих справ.

- Які з них уже можна залічити до активу організації?

- ЛОГО «Разом» створена у 2006 році. За цей період організація два роки поспіль організовує благодійні акції для дітей з особливими потребами, присвячені Міжнародному дню захисту дітей. Минулого року ми запросили  та забезпечили довіз дітей з шкіл-інтернатів та сиротинців Львівської області до безкоштовного для них перегляду двох театральних постановок у Львівському театрі юного глядача. Для дітей з вадами слуху і мовлення залучили сурдоперекладачів.  Цього року  7 травня в Івано-Франківській обласній філармонії, а 28 травня у Львівській обласній філармонії у подібному проекті діти, переважна більшість яких були сироти, відвідали концерт Лауреатів державної премії ім.Т.Шевченка вокальної формації «Піккардійська терція». Цього року обдаровані діти з цих дитячих закладів мали можливість виступити на сцені поряд з прославленим колективом і отримати з їх рук відзнаки і подарунки, які забезпечила наша організація. Подібну благодійну акцію ми провели до Нового року і Різдвяних свят для учнів шкіл- інтернатів та сиріт в Закарпатській та Волинській областях з дитячою виставою «Кукарямба» за казкою Астрід Ліндгрен «Пеппі Довгапанчоха». Завдяки підтримці відділу громадського партнерства управління  СР ЛМР виставу в актовій залі Личаківської  РДА  м.Львова  змогли переглянути діти з багатодітних сімей та діти з вадами розвитку. Кожна дитина після вистави отримала святкові подарунки. Ще у 2007 році нами був реалізований проект, направлений на зупинку поширення СНІДу серед молоді – це театральна вистава «Білий ангел з чорними крилами», постановку якої здійснила заслужений артист України, режисер Людмила Колосович. Прем’єра відбулася  у липні на сцені Драматичного театру Західного Оперативного Командування. Вісім вистав, які пройшли у 2007 році за повної глядацької зали, засвідчили актуальність тематики і важливість вистави. У лютому-березні  цього року долучились до проведення Міжнародного дитячого конкурсу-фестивалю «Містерія-данс», особливо член правління нашої організації, хореограф, методист  Львівського ОДЦНТ Тарас Шіт.

- Де берете на все це кошти?

- Шукаємо спонсорів, співпрацюємо з органами місцевої влади, маємо підтримку у депутатів місцевих рад, як, наприклад, у депутата обласної ради від громадянської партії «Пора» Юрія Моравецького, використовуємо власні можливості. Користуючись нагодою, хотів би закликати до співпраці небайдужих громадян, комерційні структури, адже участь у соціальних проектах-це потужна позитивна реклама та вкрай потрібна у сьогоднішніх українських реаліях справа. Образно кажучи, це -  як вистріл, який вбиває двох зайців.

- Чи не пробували брати участь у конкурсі на отримання якогось міжнародного Гранду? Досить ефективною є, скажімо, співпраця з Українським фондом соціальних інвестицій.

- Треба подумати. Тим більше, що організація взяла курс на реалізацію соціальних проектів. Зараз у провадженні проект «Збережемо озера для Львова». Ідейним натхненником і куратором є Галич Тарас. Суть полягає в тому, щоб привернути увагу громадськості, державних організацій до проблеми та спільно розробити  заходи по збереженню та відновленню ставків та озер спочатку у Львові, а потім, як буде напрацьований механізм, і в області. Мабуть і корінні львів’яни не знають скільки чудових водойм є  у нашому рідному місті. Це озеро на вул. Володимира Великого, в парку Знесіння, парку Погулянка, так звані Алтайські озера поблизу вул. Коновальця. А озеро на вул.Тернопільській взагалі можна вважати історичною пам’яткою, тому що створилося воно ще у 19ст. на місці міського кар’єру. Зараз ходять певні розмови про будівництво на цьому місці, і є підозра, що озеро львів’яни можуть втратити. А насправді, дуже хотілося б, щоб цю водойму впорядкували і відновили на його березі дитячий майданчик. І враховуючи, що навколо є багато житлових будинків, це було б найкраще місце для дозвілля дітлахів. Якщо подивитись  в історію, то завдяки своїй компактності та близькому розташуванню до помешкань, львівські озера завжди були дуже зручною і, що не маловажно, дешевою зоною відпочинку. Сьогодні вони занедбані і на межі зникнення.  Це абсолютна безвідповідальність перед матінкою природою та нашими нащадками. Тому ми наполягаємо на тому, щоб була проведена паспортизація кожного озера; щоб міська рада затвердила кількість озер та визначила їх кордони; біля кожного озера повинна бути встановлена табличка з інформацією про власника і телефоном гарячої лінії на випадок екстремальної ситуації. Вже є певні напрацювання: проведено круглий стіл за участю природоохоронних управлінь, обласної санепідемстанції, Управління охорони культурної спадщини та журналістів. Інституту екології Карпат доручено підготувати історичні довідки озер. Рекомендовано профільним ВНЗ, таким як Політехнічний, Лісотехнічний, Аграрний  університети, розробити науковий підхід  до проблеми, заохочувати  студентів та аспірантів досліджувати та розробляти тему озер в наукових працях.

- Хто зараз в складі ГО «Разом», і як можна стати членом організації?

- Стати з нами «РАЗОМ» може кожен  громадянин України, якому виповнилося 14 років, що має свою громадську позицію, є активний у житті, має ідеї і хоче їх реалізувати. А хто є? До прикладу, Гордасевич Богдан - літературознавець і книговидавець, Галич Тарас- громадський діяч, правозахисник, Олександр Морушко - науковець, історик, соціонік, Колосович Людмила - засл.арт.України, режисер, Влад Якушев - журналіст, як я вже казав, Шіт Тарас - міжнародного рівня хореограф та інші цікаві люди.  Можливо імена не всіх  названих знайомі широкому загалу, але я певен, що за такими людьми майбутнє і вони ще проявлять себе у процесах творення нашого міста, краю, нашої  молодої незалежної держави.
    В цьому контексті хотів би додати, що головним із завдань ЛОГО «Разом» є якнайширше залучення до співпраці на всіх рівнях інтелігенції та застосування її інтелектуального потенціалу у найрізноманітніших напрямках суспільного життя. Для мене є надзвичайно болючим сьогодні питання маргінальності  нашої інтелігенції. Інтелігенція у всі часи була творцем прогресу і носієм духовності нації. Сьогодні вона залишилася за потоком політики і влади. Країною, на превеликий жаль, керують здебільшого люди, які не мають не те, що певного культурного рівня, а часом і освіти. Від того багато наших бід. Це всі розуміють, але змінити такий стан речей миттєво неможливо, і це довели події 2004 року. Однак ці ж події одночасно довели і те, що активність громади є вирішальною для позитивних перетворень. Повинна тривати постійна кропітка робота. Чуда не буде. Ми самі маємо зробити наше життя кращим, якіснішим. Повинен пройти природній відбір. Маю надію, якраз у вихованні нової української еліти, інтелігентного цивілізованого відношення до громадського життя важливу роль відіграє наша організація.

- Зважаючи на те, що організація активно живе і працює, які найближчі плани ?

  - Днями якраз відбулися збори активістів, де, серед іншого, попередньо намітили плани на 2009 рік. Але найближчим часом хочемо здійснити дуже цікавий задум - розробити туристичні маршрути для школярів  по заповідних та історичних місцях Західної України, Карпат, але таких, які оминули увагою туристичні агенції. Бо вони у своїх пропозиціях виходять з комерційних цілей. А для школярів це часто буває не по кишені та й не охоплюють існуючі туристичні маршрути всіх місць, вартих уваги. Буває, що класні керівники стоять перед проблемою, куди повести дітей, то мусять звертатися в агенції - ми вирішили полегшити їм цю справу, видавши буклети з вказаними маршрутами, пунктами проживання та харчування і  орієнтовними цінами. Маючи на руках таких довідник, вчителю разом з учнями буде значно легше зробити свій вибір та одночасно максимально здешевити поїздку. Їх плануємо підготувати вчителям львівських шкіл до свята першого дзвоника. А поки-що влітку будемо визначати і перевіряти маршрути на практиці.  До речі, такими поїздками у майбутньому можна нагороджувати переможців спортивних змагань, різних шкільних заходів культурно-освітнього спрямування. А першою спробою реалізації цього проекту нещодавно став «Прикарпатський тур» - трьохденна поїздка учнів 6-Б класу ЗОШ № 55 м.Львова на чолі з класним керівником Стадник Лідією Степанівною за маршрутом Львів – Галич - Івано-Франківськ – Коломия – Косів – Яремче - Львів. Діти отримали незабутні враження та залишились надзвичайно задоволені, тим більше, що транспорт був оплачений нашою організацією.

- Як вас можна знайти? Є офіс, контактний телефон?

- На жаль, організація постійно діючого свого місця ще не має. Ми зверталися з цим питанням до Львівської міської ради, але на жаль сьогодні – це лише плани на майбутнє. Для отримання офісу потрібні кошти і не малі – в нас достатньої суми немає, а ті гроші, що вдається отримати, йдуть впершу чергу на благочинність, в Україні є дуже багато обездолених людей. Зате в нас є домівка в інтернеті, наш веб-сайт together.lviv.ua. А ще  знайти нас можна за телефоном 80974431228 та написати на e-mail – razomlviv@ukr.net.    

- Питання « на десерт»: чому «Разом»? (Володимир вимовляє це слово по-своєму,  наголошуючи на останньому складі). У свідомості багатьох українців воно асоціюється з популярним слоганом Помаранчевої революції. Досить ризиковано як на нинішній день…

- Насправді походження назви зовсім інше. Повністю думка звучить так: «Разом, бо тільки разом ми можемо змінити життя на краще». Як бачите, це вже кредо організації. Може ми своїми хорошими справами реабілітуємо це слово і повернемо йому втрачений позитив?!

- Дякую за розмову. Бажаю вам здійснення всіх задумів і планів.

Розмовляла Світлана Огородник.

 
Создан 04 июл 2011  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником